To już stało się tradycją, że w pierwszym tygodniu października obchodzimy Światowy tydzień zwierząt. Wydarzenie to pierwszy raz w historii miało miejsce w dniu  4 października 1931 roku i jest związane z datą imienin św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Początkowo dzień ten miał  na celu przypominać o sytuacji w jakiej znajdują się zagrożone gatunki zwierząt, jednak z czasem zaczął reprezentować interesy wszystkich zwierząt.

         Wychowankowie naszej placówki kolejny raz poprzez udział w zorganizowanych w ciągu całego tygodnia zajęciach (prelekcje, pogadanki, prezentacje multimedialne, wyjazd do weterynarza, pokazy filmowe) zostali uwrażliwieni na problemy zwierząt bezdomnych, potrzebę ich sterylizacji czy warunki bytowe w schroniskach. Ukazano zakaz znęcania się nad zwierzętami, rozmnażania ich dla zysku, czy nielegalnej hodowli i szkolenia psów do walk. Ponadto uświadomiono ich, że zwierzę to nie rzecz, tylko żywa istota, posiadająca swoje prawa.

       Nasze suczki Luna i Nuka oraz kotki Mora i Euforia, a także bezimienne gołębie i nawet rybki akwariowe  dziękują swoim opiekunom za opiekę nad nimi!